https://pgen.pl/assets/cache/3948a15a22d6897c0aebd6c3324e054a_750_319_optim.jpg
WSK: mecz Polska-Holandia. Zobaczcie, jak kibicowaliście biało-czerwonym!

W niedzielę, 16 czerwca, Polacy rozegrali swój pierwszy mecz w ramach UEFA Euro 2024. Tysiące kibiców spotkało się na błoniach PGE Narodowego, by w wyjątkowej atmosferze wspólnie dopingować naszą reprezentację podczas spotkania z Holandią.

Warszawska Strefa Kibica to plenerowa przestrzeń na błoniach największego stadionu w Polsce, zorganizowana przez PGE Narodowy. Partnerami głównymi są Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz m.st. Warszawa.

Wstęp na teren wydarzenia był dostępny już 3 godziny przed oficjalnym rozpoczęciem meczu. Na gości czekały liczne atrakcje zorganizowane we współpracy z partnerami Warszawskiej Strefy Kibica.

Kibice biało-czerwonych mogli spróbować swoich sił na blender bikes i za pomocą siły własnych mięśni stworzyć owocowe koktajle, rozegrać mecz na mini boiskach do gry w piłę nożną czy też sprawdzić swoją wiedzę podczas nauki udzielania pierwszej pomocy w strefie zorganizowanej przez WOŚP.

Najmłodsi bawili się na dmuchanych atrakcjach i malowali specjalne, biało-czerwone torby, a także brali udział w malowaniu buziek i pleceniu warkoczyków w naszych narodowych barwach.

Emocje w Warszawskiej Strefie Kibica sięgały zenitu, gdy aż 10 tysięcy naszych gości przez ponad 90 minut dopingowało drużynę reprezentacji Polski. Zmagania z drużyną Holandii kibice oglądali na żywo, na przygotowanym specjalnie na tę okazję telebimie.

Pierwszą bramką należącą do Polaków mogliśmy cieszyć się już w 16 minucie spotkania. Strzelił ją Adam Buksa. Holendrzy zaledwie 13 minut później doprowadzili do remisu, którym zakończyła się pierwsza połowa meczu W drugiej połowie, drugą bramkę strzelili nam piłkarze Holandii, tym samym doprowadzając do zakończenia spotkania wynikiem 2:1 dla naszych przeciwników.

#WarszawskaStrefaKibica pokaże wszystkie grupowe mecze Polaków. Kolejny z nich odbędzie się już 21 czerwca (zmierzymy się wtedy z Austrią) oraz 25 czerwca (naszymi przeciwnikami będą wtedy Francuzi). Do Strefy i jej atrakcji zapraszamy już 3 godziny przed oficjalną godziną rozpoczęcia spotkań. Kibicujcie razem z nami!

Zobaczcie, jak wyglądało dopingowanie Polskiej reprezentacji w Warszawskiej Strefie Kibica na błoniach PGE Narodowego!

Link skrócony: pgenarodowy.pl/9382-94a2b

Galeria