https://pgen.pl/assets/cache/fed2e5bda3077bed84532eec18ddcc97_750_319_optim.jpg
Mundialowy hymn i gigantyczna flaga w Narodowej Strefie Kibica

Zespół Kombi wystąpi z piosenką "Polska drużyna" w Narodowej Strefie Kibica na PGE Narodowym. Utwór zwyciężył podczas koncertu "Przebój na Mundial" odbywającego się w ramach opolskiego festiwalu. Nad całością oprawy w Narodowej Strefie Kibica czuwa Duet Grzegorz Kułaga i Marek Magiera.

Na trybunach tuż przed transmisją meczu Polska-Senegal rozwinięta zostanie biało-czerwona flaga o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, którą w 2012 roku uszyto na Euro 2012 z inicjatywy Tomasza Zimocha. Organizatorem, dzięki któremu flaga powstała był Aleksander Goldschneider SICO Polska, a flagę wykonało OPINION Strefa Druku z Gliwic. Nie zabraknie także uroczyście odśpiewanego Hymnu Polski i kartoniady.

Dodatkowo kibice czekający na transmisję z moskiewskiej Otkrytije Arena będą mieli okazję sprawdzić przy pomocy decybelomierza, jak głośna potrafi być największa strefa kibica w Polsce! Do wspólnej zabawy zachęcą też animacje w postaci m.in. kiss & dance kamer.

Transmisję meczu Polska-Senegal w Narodowej Strefie Kibica będzie mogło obejrzeć nawet 75 tysięcy osób. Bilety na to wydarzenie są dostępne w sklepie internetowym PGE Narodowego pod adresem sklep.pgenarodowy.pl. Bilety w cenach: trybuna górna - 10 zł, płyta - 20 zł, trybuna dolna - 30 zł. Do 16 czerwca trwa także specjalna promocja dla klientów sieci Biedronka, którzy robiąc zakupy za kwotę minimum 50 zł, mogą z 50% rabatem nabyć vouchery z kodami wymienialnymi na bilety.

Sponsorem głównym wydarzenia jest sieć sklepów Biedronka, partnerami są Lotto i Grupa Azoty, patronat honorowy objęła Telewizja Polska S.A., organizatorem jest PGE Narodowy. Narodowa Strefa Kibica realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa". 

 
Historia powstania flagi

Pomysł i inicjatywa uszycia flagi wyszły od red. Tomasza Zimocha (wówczas Polskie Radio), który po meczu Polska-Rosja (Euro 2012), w trakcie którego rosyjscy kibice rozpostarli gigantyczną flagę, zaapelował w odruchu serca o wsparcie narodowej drużyny i uszycie dużej polskiej flagi na mecze EURO2012.

Apel Redaktora Tomasza Zimocha podchwycił Pan Aleksander Goldschneider współwłaściciel, członek zarządu firmy Sico Polska, który koordynował działania i zaprosił do współpracy gliwicką drukarnię wielkoformatową OPINION Strefa Druku, która w ekspresowym tempie 48 godzin wyprodukowała flagę.

 Link skrócony: pgenarodowy.pl/9382-15ac5