Biało-czerwona moc w Narodowej Strefie Kibica!

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu na mundialu w Rosji przegrała z Senegalem 1:2, ale w Narodowej Strefie Kibica, fani Biało-Czerwonych pokazali prawdziwą moc! Na wydarzenie sprzedano blisko 40 tysięcy biletów.

Już od godz. 14.30 kibice gromadzili się na PGE Narodowym, żeby wspierać reprezentację Polski. Biało-Czerwoni na mistrzostwa świata wrócili po aż 12 latach przerwy. Niestety ich pierwszy mecz w grupie zakończył się porażką.

W pierwszej połowie nieszczęśliwie piłkę do własnej siatki posłał Thiago Cionek, a po przerwie wynik na 2:0 dla Senegalu podwyższył M’Baye Niang. Polacy kontaktowe trafienie zaliczyli dopiero w 86. minucie, kiedy piłkę do bramki posłał Grzegorz Krychowiak. Do remisu nie udało się już doprowadzić.

Chociaż wynik nie był korzystny dla Orłów Nawałki, na PGE Narodowym byliśmy świadkami prawdziwej, biało-czerwonej mocy. Na kibiców, poza transmisją meczu, czekało także wiele atrakcji. Była m.in. kartoniada, gigantyczna flaga na trybunach o powierzchni 1500 metrów kwadratowych oraz wspólnie odśpiewany hymn.

— Goście w Narodowej Strefie Kibica stworzyli cudowną atmosferę, którą będziemy bardzo długo wspominać. W Domu Reprezentacji Polski w dniu meczu zgodnie z planem rozbrzmiał Hymn Polski śpiewany przez dziesiątki tysięcy biało-czerwonych kibiców. Obejmując stanowisko prezesa PGE Narodowego zapowiadałam, że stadion zacznie samodzielnie organizować duże wydarzenia. Sukces tego projektu dodatkowo utwierdził mnie w przekonaniu, że jest to właściwa ścieżka naszego rozwoju. Mamy świetny zespół, który jest w stanie samodzielnie zrealizować praktycznie każdy rodzaj wydarzenia, a to otwiera przed nami możliwości, o których wcześniej tutaj nawet nie myślano — mówi Alicja Omięcka, Prezes PGE Narodowego.

Sponsorem głównym wydarzenia była sieć sklepów Biedronka, partnerami Lotto i Grupa Azoty, a patronat honorowy objęła Telewizja Polska S.A.. Wydarzenie zostało zorganizowane przez PGE Narodowy.

Narodowa Strefa Kibica została zrealizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa".

Link skrócony: pgenarodowy.pl/9382-72b5d