https://pgen.pl/assets/cache/96aa780e4aa64a3166d91c0e046b5d2e_750_319_optim.jpg
Zwycięstwo Polski nad Litwą. Teraz mundial!

W towarzyskim meczu na PGE Narodowym reprezentacja Polski pokonała Litwę 4:0. Gole dla Biało-Czerwonych strzelali Robert Lewandowski (dwa), Dawid Kownacki oraz Jakub Błaszczykowski. 

Na PGE Narodowym reprezentację Polski wspierało dokładnie 53 803 kibiców. Podopieczni Adama Nawałki już po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po trafieniach Roberta Lewandowskiego (19. i 33. min). 

Po przerwie trzeciego gola dołożył w 71. minucie Dawid Kownacki. Kibice na trybunach domagali się jednak kolejnych bramek i doczekali się czwartego trafienia pod koniec meczu. Jeden z zawodników Litwy zagrał piłkę ręką we własnej "szesnastce" i po wideoweryfikacji VAR sędzia wskazał na rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Jakub Błaszczykowski i tym samym ustalił końcowy wynik spotkania na 4:0. 

- Był to generalny sprawdzian przed naszym pierwszym meczem na mundialu. On jest pierwszym celem. Później będą następne - mówił po meczu trener Adam Nawałka.

Dla Biało-Czerwonych starcie z Litwą było ostatnim spotkaniem przed wyjazdem na mundial do Rosji. 19 czerwca Biało-Czerwoni zagrają pierwszy grupowy mecz z reprezentacją Senegalu. Wspólnie będziemy im wtedy kibicować na PGE Narodowym w Narodowej Strefie Kibica. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie na: www.narodowastrefakibica.pl. BILETY: sklep.pgenarodowy.pl

Link skrócony: pgenarodowy.pl/9382-b1349

Galeria